Картинки по запросу прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про освіту

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст.380)

Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

1. Заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднюють таку інформацію. Доступ до такої інформації осіб з порушенням зору може забезпечуватися в різних формах та з урахуванням можливостей закладу освіти.

2. Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах (у разі їх відсутності - на веб-сайтах своїх засновників) відкритий доступ до такої інформації та документів:

статут закладу освіти;

ліцензії на провадження освітньої діяльності;

сертифікати про акредитацію освітніх програм, сертифікат про інституційну акредитацію закладу вищої освіти;

структура та органи управління закладу освіти;

кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами;

освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;

територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником (для закладів дошкільної та загальної середньої освіти);

ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у закладі освіти;

мова (мови) освітнього процесу;

наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення (у разі його проведення);

матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами);

напрями наукової та/або мистецької діяльності (для закладів вищої освіти);

наявність гуртожитків та вільних місць у них, розмір плати за проживання;

результати моніторингу якості освіти;

річний звіт про діяльність закладу освіти;

правила прийому до закладу освіти;

умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами;

розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти;

перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати;

інша інформація, що оприлюднюється за рішенням закладу освіти або на вимогу законодавства.

3. Заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

4. Інформація та документи, передбачені частинами другою і третьою цієї статті, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом.

5. Перелік додаткової інформації, обов’язкової для оприлюднення закладами освіти, може визначатися спеціальними законами.

Організація освітньої діяльності в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) №4 "Снігуронька" у 2020/2021 навчальному році здійснюється відповідно до:

Закону України «Про освіту»;

Закону України «Про дошкільну освіту»;

Базовий компонент дошкільної освіти від 12.01.2021року;

Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234);

Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446), інших нормативно-правових актів.

Дошкільний навчальний заклад працює за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», (авт. кол.: Білан О. І., Возна Л. М., Максименко О. Л. та ін.)

З метою поліпшення якості освітнього процесу та реалізації варіативного змісту дошкільної освіти в роботі з дошкільниками в практиці закладу використовуються парціальні ,авторські програми та методики:

· Методика Л.Шелестової «Розвивальне читання»;

· Програма художньо-естетичного розвитку «Радість творчості» (авт.:Борщ Р.М.,Самойлик Д.В.);

· Програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років «Про себе треба знати, про себе треба дбати» (автор Лохвицька Л.В.);

· Парціальна програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі «Грайлик» (авт.: О.Березіна, О.Гніровська, Т.Линник);

* «Україна – моя Батьківщина», парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. – Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М.; за наукового редагування Рейпольської О. Д.)

"Казкова фізкультура", парціальна програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт.-Єфименко М.М.);

"Мудрі шахи", програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи (авт.- Семизорова В.В., Духновська О.І., Пащенко Л.Ю.);

"Цікаві шашки"програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри вшашки (авт.-Семизорова В.В., Романюк О.В., Дульська Г.П.).

У 2019/2020 навчальному році функціонують безоплатний гурток:

«В гостях у казки» (театралізованастудія) За парціальною програмою «Грайлик» з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі (автори О.Березіна, О.Гніровська, Т.Линник)

Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 755

Коментарi