• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Організація харчування в ДНЗ

ЗМІНИ У ХАРЧУВАННІ !!!

Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку

Затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р № 305
Зазначений Порядок розроблено з метою врегулювання організації харчування здобувачів освіти / дітей у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення з урахуванням принципів здорового харчування та приведення енергетичної цінності раціону, структури харчування у відповідність до норм фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах і енергії; враховуючи рекомендації ВООЗ щодо споживання жирів, цукру, солі.

Зміни стосуються наступного: зменшено норму цукру на добу з 45 г до 25 г, а для дітей віком від 1 – 4 років додавання цукру у страви не дозволяється. Вдвічі зменшилась норма споживання хлібу (було 120 г на добу – стало 60 г). Картоплю дозволено вживати в їжу лише 2 рази на тиждень.

У Порядку рекомендовано вживання яловичини двічі на тиждень, а м'ясо птиці – 6 разів на тиждень.

Норми молочних продуктів залишаються на попередньому рівні, але зменшується споживання масла вершкового (від 21 г на добу до 4,5 г).

Урізноманітнюється меню за рахунок включення страв із злакових, бобових та макаронних виробів з твердих сортів пшениці.

Збільшено споживання фруктів та ягід. Так, норма була 45 г на добу стала – 120 г.

Сік фруктовий або овочевий дозволено вживати в їжу під час сніданку або вечері обов’язково без додавання цукру та підсолоджувачів.

Нове меню в закладах дошкільної освіти з січня 2022 року, тому у батьків з'явилось безліч запитань. Все нове на перший погляд здається незрозумілим, але ми хочемо внести ясність щодо питання харчування дошкільнят. До закладу постачають продукти харчування тільки якісні та сертифіковані. Ми в свою чергу дотримуємось всіх вимог та термінів зберігання продуктів. Наші кухарі дотримуються технології приготування нових страв максимально докладаючи зусилля, щоб приготувати дітям сніданки, апетитні обіди та корисні вечері, які малята будуть з'їдати із задоволенням. Ми запевняємо, що всі зміни у харчуванні спрямовані на покращення здоров'я дітей, це дуже добре, що ми маємо можливість з малечку привчити дітей харчуватися корисно та збалансовано.

/Files/images/изображение_viber_2022-02-09_21-02-43-127.jpg/Files/images/изображение_viber_2022-02-09_21-02-43-073.jpg/Files/images/изображение_viber_2022-02-09_21-02-42-975.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 22

Коментарi